foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

Kominki gazowe w Krakowie - wygoda i funkcjonalność

Kominki gazowe posiadają wiele zalet. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że nie wymagają dodatkowego miejsca na przetrzymywanie drewna. Nie jest konieczne także czyszczenie pozostałości, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ich niewątpliwą zaletą jest także fakt, iż nie trzeba stale pilnować, aby się w nich paliło. Do tradycyjnych kominków trzeba stale dokładać drewno bądź węgiel. Jeśli to zaniedbamy, w domu zaczyna robić się chłodno. Kominki gazowe są więc znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Regulowane są za pomocą pilota, dzięki czemu są komfortowe i intuicyjne w użytkowaniu.

 

Bezpieczeństwo kominków gazowych

Wiele osób zapewne uważa, że kominki gazowe nie są do końca bezpieczne. Jeśli jednak wybierzesz model posiadający specjalny certyfikat CE, nie masz powodów do obaw. Nowoczesne kominki gazowe są bardzo dobrze zabezpieczone. Większość z nich posiada czujnik ciągu, który zapobiega cofaniu się spalin, a także zawór, który w momencie zaniku płomienia odcina dopływ gazu. Nie ma więc możliwości wybuchu czy zatrucia, dlatego z pewnością nie powinieneś się niczego obawiać. W Krakowie znajdziesz wielu specjalistów, którzy bezpiecznie zamontują Twój kominek gazowy. Zwróć uwagę na to, czy posiadają odpowiednie uprawnienia. Jeśli posiadasz dom w Krakowie, zakup kominka gazowego z pewnością okaże się korzystnym wyborem. Jest on bowiem w stanie ogrzać cały budynek mieszkalny, a ponadto wygląda niezwykle efektownie. Jeśli pomieszczenie, w którym znajduje się kominek gazowy, będzie posiadać sprawną wentylację, nie masz powodów do obaw.

 

Kominki gazowe w Krakowie - ekologiczne rozwiązanie

Do zalet kominków gazowych z pewnością należy zaliczyć również fakt, że są ekologiczne. Podczas spalania wydzielają znacznie mniej szkodliwych substancji niż ich tradycyjne alternatywy. Przy poziomie zanieczyszczeń powietrza w Krakowie fakt ten z pewnością należy zaliczyć do zalet. Jest to szczególnie ważne również ze względu na wprowadzoną uchwałę antysmogową, która zakłada całkowite wyeliminowanie ogrzewania za pomocą drewna oraz węgla. Kominki gazowe są więc świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w Krakowie.

Ostatnie wpisy

Wentylacja w garażu – grawitacyjna czy mechaniczna?

Wbrew pozorom instalacja wentylacji w domu lub garażu, nie jest łatwym zadaniem dla osób niezaznajomionych z tematem. Konieczność zadbania o ruch powietrza w naszych domach to nie tylko zdrowy rozsądek, ale obowiązek wynikający z przepisów. Jest to jedna z tych prac, która w każdym domu musi być wykonana absolutnie dokładnie i sumiennie – może to zaważyć o bezpieczeństwie wszystkich jej mieszkańców. Inaczej wygląda wentylacja w garażu, a inaczej w samym domu. Poniżej podpowiadamy jak prawidłowo zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w naszym garażu.

Więcej…

Kuchnia i …

Zamierza wyremontować kuchnię i szukasz inspiracji na jej aranżację. Poniżej prezentujemy kilka różnych wariantów zarówno w kwestii rozwiązań architektonicznych, jak i dekoratorskich. Z pewnością znajdziesz wśród nich rozwiązanie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. 

Więcej…

Luksusowa sypialnia

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest wygląd i ogólna prezencja naszej sypialni. W końcu to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i oddajemy się ulubionym zajęciom. Warto więc zafundować sobie odrobinę luksusu i stworzyć niezwykłą, wyjątkową sypialnię.

Więcej…