foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Przemyślany wybór jest najważniejszy

Decyzja podjęta - budujesz dla siebie i swojej rodziny wymarzony dom, który spełni wszystkie Wasze potrzeby. Pierwsze komplikacje zaczynają się już przy wyborze projektu domu. Nie wiesz do końca, jaka powierzchnia użytkowa jest Ci potrzebna albo czy przyda Ci się osobne miejsce na garderobę czy pralnię. Do tego zastanawiasz się jaki styl domu wybrać... Bierzemy pod lupę dwa najpopularniejsze w obecnej chwili projekty domów - te tradycyjne i w stylu nowoczesnej stodoły.

Tradycja jest wciąż żywa

Tradycyjny projekt domu jest wciąż bardzo popularny w Polsce. Charakteryzuje się on tym, że bryła budynku jest bardzo masywna i sprawia wrażenie ciężkiej. Przeważnie nie uwzględnia też dużej ilości okien i przeszklonych przestrzeni oraz zastosowania najnowszych trendów w designie wnętrz oraz nowoczesnych technologii. To wszystko sprawia, że dom w stylu tradycyjnym wciąż ma wielu zwolenników, jednak coraz więcej osób szuka bardziej stylowych, nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań.

Projekt nowoczesnej stodoły

Nowoczesna stodoła to nic innego, jak typ domu, który swoim kształtem przypomina stodołę. Projekty najczęściej posiadają duże okna, a czasem nawet całe przeszklone ściany, dzięki czemu wnętrza będą odpowiednio naświetlone, niezależnie od pory roku. Będą również sprawiały wrażenie bardzo przestronnych i nowoczesnych. To najważniejsza różnica między nowoczesną stodołą a tradycyjnym domem.

Drugą widoczną różnicą jest rozkład pomieszczeń. Cała powierzchnia użytkowa jest dużo lepiej zaplanowana w domu typu nowoczesna stodoła niż w tym klasycznym. Pokoje są bardziej ustawne, nie ma niepotrzebnych korytarzyków na rzecz np. dodatkowych pomieszczeń na garderobę czy pralnię.

Bardzo ważny jest też wygląd przyszłego domu. Jest to inwestycja praktycznie na całe życie, warto więc pomyśleć do przodu i zastanowić się, jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej na lata. Projekt nowoczesnej stodoły, w przeciwieństwie do tego klasycznego, został wykonany w ponadczasowym, minimalistycznym stylu, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każde otoczenie i będzie wyjątkowy oraz oryginalny zarówno w momencie jego wybudowania, jak i 25 lat później.

Ostatnie wpisy

Luksusowa sypialnia

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest wygląd i ogólna prezencja naszej sypialni. W końcu to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i oddajemy się ulubionym zajęciom. Warto więc zafundować sobie odrobinę luksusu i stworzyć niezwykłą, wyjątkową sypialnię.

Więcej…

Czym różni się projekt nowoczesnej stodoły od tradycyjnych projektów domów?

Nawet jeśli na rynku dostępnych jest wiele gotowych projektów domów, przygotowanych w najróżniejszych stylach, to tak naprawdę najczęściej decydujemy się na te klasyczne, w których sami się wychowywaliśmy. Coś jednak sprawia, że domy typu nowoczesna stodoła stają się coraz bardziej popularne. Czym różni się projekt nowoczesnej stodoły od tych tradycyjnych?

Więcej…

Architekci wnętrz w Krakowie - jak wybrać najlepszego?

Kraków to dynamicznie rozwijające się miasto, w którym każdego roku powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce czy obiekty handlowe. Nic więc dziwnego, że w takim miejscu istnieje duże zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów w zakresie aranżacji pomieszczeń. Architekci wnętrz z pewnością mają dużo możliwości w Krakowie. Jak więc wybrać najlepszego fachowca, który nie zawiedzie naszych oczekiwań?

Więcej…