foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Projekt przyłącza kanalizacyjnego – wszystko, co musisz wiedzieć

Warto pamiętać, że procedura wykonania przyłącza kanalizacyjnego nieznacznie różni się w poszczególnych miastach oraz gminach – posiada jednak wiele wspólnych punktów, które zawsze trzeba wypełnić. Przede wszystkim należy się zgłosić do lokalnego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, pobrać i uzupełnić odpowiednie druki, a następnie złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Po otrzymaniu takich warunków, trzeba udać się do kwalifikowanego geodety i uzyskać od niego mapę geodezyjną swojej posesji, razem z naniesionymi elementami uzbrojenia poziomego, które znajdują się pod ziemią.

Z kompletem takich dokumentów należy udać się do specjalisty, który wykona projekt przyłącza kanalizacyjnego. Należy pamiętać, że musi on uwzględniać wykonanie studni rewizyjnej w oparciu o właściwe normy. Dokument od projektanta razem z planem sytuacyjno-wysokościowym z naniesionym przebiegiem trasy przyłącza, musimy złożyć do Zespołu Uzgodnienia Dokumentacji Projektowej, który znajduje się przy Urzędzie Miasta (Gminy). Cała procedura trwa wtedy około dwóch tygodni i najczęściej kończy się wydaniem pozytywnej opinii w zakresie lokalizacji urządzeń.

Dokumentację należy dostarczyć do lokalnego przedsiębiorstwa wodociągowego i miejscowego zarządu dróg. Zostanie tam sprawdzona zgodność proponowanych rozwiązań z zasadami ogólnymi oraz warunkami technicznymi. Kolejnym etapem jest znalezienie wykonawcy, który wybuduje przyłącze według dostarczonej dokumentacji.

Projekt przyłącza wodociągowego – najważniejsze informacje

Starania podejmowane w celu podłączenia swojej nieruchomości do sieci wodociągowej wyglądają tak samo, jak w przypadku kanalizacyjnej. Należy jedynie pamiętać, żeby pobrać od lokalnego przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego inne druki, a następnie włożyć je w innym dziale. Ważne jest również określenie zapotrzebowania przyszłego odbiorcy na wodę – w tym celu należy zadeklarować rodzaj budynku, ilość osób, które będą tam mieszkały oraz rodzaje odbiorników (wanna czy prysznic w łazience, itp.). Na podstawie tych danych pracownicy oszacują zapotrzebowanie na wodę dla danej posesji. Bardzo istotne jest również to, aby projekt przyłącza wodociągowego wykonała osoba kwalifikowana i mająca doświadczenie w planowaniu tego rodzaju inwestycji.

http://terlan.pl/oferta/budowa-sieci-i-przylaczy-wod-kan/

Ostatnie wpisy

Naprawa śmieciarek i pojazdów komunalnych

Już od wielu lat firma Terberg zajmuje się profesjonalnym serwisem i naprawą śmieciarek, specjalistycznych aut ciężarowych, pojazdów komunalnych oraz innych tego typu pojazdów i maszyn, które każdego dnia dbają o czystość na drodze i nie tylko. Firma obsługuje nawet najbardziej złożone i skomplikowane przypadki. Im trudniejsze zadanie jest do wykonania, tym sprawia to większą przyjemność i frajdę z pozytywnego zakończenia zadania. Naprawa śmieciarek i ich serwis, to główne czynności, którymi na co dzień zajmują się pracownicy z firmy Terberg.

Więcej…

Domy drewniane całoroczne

Domy drewniane całoroczne charakteryzują się niepowtarzalnym mikroklimatem panującym we wnętrzach, bez względu na porę roku. Użycie naturalnych materiałów, pozwala na regulację wilgotności powietrza i zachowanie chłonności promieniowania pochodzącego z urządzeń domowych. Dom drewniany całoroczny można bardzo szybko zbudować.

Więcej…

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…