foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

Metamorfoza domu

Metamorfoza domu to nic innego, jak jego odnowienie, dostosowanie nie tylko do naszych oczekiwań, ale także do obecnie panujących trendów w budownictwie czy aranżacji wnętrz. Budownictwo się zmienia, co rusz nadciągają nowe trendy, rozwiązania, które cieszą się uznaniem, popularnością. Niegdyś mało kto wyobrażał sobie połączenie salonu z kuchnią i jadalnią, dużą otwartą przestrzeń. Teraz jest to rozwiązanie bardzo lubiane, wręcz pożądane i już mało kto zdecyduje się na zamkniętą kuchnię, oddzieloną od reszty pomieszczeń. Tyczy się to nie tylko domów, ale także mieszkań. Długie korytarze obite boazerią to już przeżytek. Pomalowanie ich na biało też niewiele daje. Dlatego zmiany są potrzebne i mieszkańcy będą zawsze z dostępnych możliwości korzystać – a pojawia się ich naprawdę dużo.


Metamorfoza na zewnątrz

Jeśli wnętrza urządzone mamy adekwatnie do obecnych trendów – funkcjonalnie, nowocześnie, a obraz domu na zewnątrz ukierunkowuje postrzeganie nasze i innych osób inaczej – mamy problem. Dobrze, gdy wystrój domu idzie w parze z tym, co rzuca się nam w oczy na dzień dobry. Jeśli dom jest z zewnątrz zaniedbany (ze względu na „wiek”), pęka tynk lub kolor elewacji jest niemodny – warto to zmienić, a od razu poczujemy się lepiej. A zmiany nie muszą kosztować nas wiele. Co jest teraz trendy? Przede wszystkim jasne kolory. Coraz częściej zauważa się białe elewacje z dodatkiem drewna, które jest odporny na warunki atmosferyczne. Biel z drewnem, odcienie szarości, ciemne pokrycia dachowe – te połączenia aktualnie dominują i można to zobaczyć chociażby na gotowych projektach domów. Metamorfoza niewielka, ale jak inaczej prezentuje się nasz dom.

Metamorfoza na wewnątrz

Na wnętrzach przeważnie bardziej się skupiamy z oczywistych względów. Jeśli odziedziczyliśmy stary dom, w którym dominują zamknięte pomieszczenia, a wcale się nam to nie podoba – można dokonać zmiany, dzięki której wolną przestrzeń będzie można lepiej zagospodarować. Wyburzanie ścian jest jak najbardziej dobrym pomysłem, ale tylko i wyłącznie pod okiem specjalisty, aby nie naruszyć konstrukcji budynku. Dlatego na początku należy przeanalizować układ pomieszczeń i zdecydować, którą ścianę można wyburzyć, a którą należy zostawić. Tak jak już zostało wspomniane – w przypadku układu pomieszczeń największą popularnością cieszą się wnętrza otwarte.