foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

Przebudowa domu jest alternatywą dla właścicieli nieruchomości, którzy są przywiązani do swojego domu, nie chcą zmieniać lokalizacji, a z drugiej strony chcą zmniejszyć lub (przeważnie) zwiększyć powierzchnię użytkową. Są też osoby, które chcą przebudować dom tak, aby był on bardziej nowoczesny, atrakcyjny. Modne są teraz okna dużego rozmiaru, sięgające od podłogi aż po sufit. Dzięki przeszkleniom dom nie tylko zyskuje na atrakcyjności, ale mieszkańcy mogą liczyć na większa ilość światła. Taki zabieg też optycznie powiększa pomieszczenie. Możliwości i pobudek do zmian jest wiele, ale trzeba się najpierw zastanowić, czy zmiany są możliwe do wykonania.

 

Po pierwsze należy sprawdzić, czy wielkość działki pozwala nam na rozbudowę domu. Drugą kwestią jest jej zagospodarowanie – obecność chociażby drzew. Trzecią kwestią jest stan domu – stare nieruchomości, przypominające niestety rozpadającą się ruinę, często nie nadają się do przebudowy, a do rozbudowy (to uwaga głównie dla osób, które taniej chcą kupić stary dom z działką i go przebudować – tu lepiej podejść do sprawy ostrożnie).

 

 

 

Jeśli nie ma przeszkód do przebudowy domu, należy zdobyć pozwolenie na budowę. Przebudowa domu jest traktowana inaczej niż na przykład remont, dlatego uzyskanie pozwolenia jest niezbędna. Po otrzymaniu zgody, można ruszyć dalej i z pomocą fachowców przygotować plan rozbudowy/przebudowy domu.

 

Jeśli chcemy zmian zawsze warto rozważyć przebudowę domu. Z pozoru niewielka zmiana może wpłynąć na podwyższenie komfortu życia domowników. Często już jeden pokój więcej może spełnić oczekiwania. Przebudowa to nie są działania tygodniowe, ale mogą zająć mniej czasu i wkładu finansowego, niż szukanie czy budowanie nowego lokum. Tak samo w drugą stronę. Jeśli dom jest za duży i chcemy pozbyć się piętra – w ciekawy sposób można zyskać ogromny taras. Możliwości jest wiele, dlatego zawsze warto konsultować wszystkie kwestie czy pomysły, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne czy nawet niewykonalne.