foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Ostatnie wpisy

Szkło aktywne lub też inteligentna folia, folia elektryczna- do czego służy i na jakiej zasadzie działa?

Być może do tej pory jeszcze nie słyszeliśmy o takim produkcie, kiedy jednak dowiadujemy się o tym, że można taką folię umieścić we własnym domu- możemy być bardzo zaskoczeni jej funkcjonalnością. Elektryczna folia często bywa też określana jako inteligentna folia lub też szkło aktywne, gdyż faktycznie jej działanie jest wprost niesamowite. Trudno nawet jest ją porównywać do innych folii dostępnych na rynku, które są mniej zaawansowane technologicznie i nie są aż tak trwałe. Cechą charakterystyczną takiej folii jest to, że niemalże niewidoczna na przeszkleniach w momencie pełnej transparentności, poprzez zmianę ustawień na danym urządzeniu- pilocie, może ona zmienić swój kolor na mlecznobiały, tym samym czyniąc szkło całkowicie nieprzezroczyste. Jak działa folia elektryczna? Kiedy sprawdzi się w naszym mieszkaniu?

Więcej…

Projekt przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego - jak wygląda cała procedura?

Z różnych przyczyn przyłączenie domu do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego dobrze jest pomyśleć o tym dużo wcześniej, a najlepiej już na etapie projektowania domu lub też wykonywania pierwszych czynności na placu budowy. Konieczne jest dopełnienie różnych obowiązujących procedur oraz wymagań. Dobrze jest wiedzieć, że działalność każdego przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego w Polsce jest regulowana przepisami ustawy poświęconej zbiorowemu zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowemu odprowadzaniu ścieków. Ważne są także przepisy prawa miejscowego w tym zakresie. Z czym wiąże się zatem zarówno projekt przyłącza wodociągowego, jak i projekt przyłącza kanalizacyjnego?

Więcej…

Wentylacja w garażu – grawitacyjna czy mechaniczna?

Wbrew pozorom instalacja wentylacji w domu lub garażu, nie jest łatwym zadaniem dla osób niezaznajomionych z tematem. Konieczność zadbania o ruch powietrza w naszych domach to nie tylko zdrowy rozsądek, ale obowiązek wynikający z przepisów. Jest to jedna z tych prac, która w każdym domu musi być wykonana absolutnie dokładnie i sumiennie – może to zaważyć o bezpieczeństwie wszystkich jej mieszkańców. Inaczej wygląda wentylacja w garażu, a inaczej w samym domu. Poniżej podpowiadamy jak prawidłowo zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w naszym garażu.

Więcej…