foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

To właśnie te cechy przesądzają o jego wysokiej użyteczności. Tym samym, pomosty oparte o takie kraty są odpowiednie zarówno do ruchu pieszych, jak i sprawdzą się na terenie obiektów, gdzie dodatkowo trzeba coś przenosić i transportować. Z tego właśnie względu wykonuje się z nich pomosty także na halach magazynowych i hurtowniach.

Jak szybko się przekonamy przeglądając stronę https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-zgrzewane, istnieje przynajmniej kilka rodzajów krat pomostowych, a różnicuje je sposób produkcji, wyjściowe cechy charakterystyczne i parametry techniczne, a także chociażby tak prozaiczna i oczywista rzecz jak kształt. Standardem są kraty o formacie kwadratu lub prostokąta, ale warto zaznaczyć, że na zamówienie wykonywane są także kształty niestandardowe oraz płyty o konkretnych, potrzebnych do danego miejsca wymiarach. Za pewne więc z tego względu mówi się o tym, że takie kraty można dopasować właściwie do każdej przestrzeni- sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zajmujące miejsce konstrukcje budowlane nie miałyby racji bytu i byłyby kosztowne do postawienia. Kraty produkowane na zamówienie mogą też posiadać otwory w konkretnych miejscach, jeśli tylko wymaga tego konstrukcja, a nawet całe otwierane włazy. Dzięki prostocie ich wykorzystania można ulepszyć komunikację właściwie w każdym wymaganym miejscu.

Dodatkowe właściwości krat pomostowych

Wśród dostępnych rodzajów krat znajdziemy kraty zgrzewane, a także prasowane czy wciskane. Przede wszystkim chodzi tutaj o sposób łączenia ze sobą elementów poziomych oraz pionowych, które finalnie tworzą kratę. Warto zauważyć, że krata zgrzewana jest naprawdę bardzo odporna mechanicznie i można mówić o jej doskonałej wytrzymałości. Elementy te zazwyczaj są wykonywane z stali, która nie jest śliska, ale tez dodatkowo można dodać im właściwości antypoślizgowych, co sprawdza się w przypadku budowania ciągów komunikacyjnych na wysokościach. Zapewnienie odpowiedniej przyczepności często bywa kwestią priorytetową. Tam, gdzie materiały te mogą mieć kontakt z różnymi substancjami chemicznymi stosuje się kraty kwasoodporne, a więc dodatkowo zabezpieczane tak, aby dobrze stawiać opór substancjom żrącym.

Kraty pomostowe stosuje się także w przypadku budowania kładek, pomostów czy łączników nad naturalnymi barierami w terenie. Wykonuje się z nich nawet schody (w tym także te w wersji spiralnej) oraz podjazdy dla wózków. Znajdziemy je więc w przestrzeni miejskiej, a ich industrialny i minimalistyczny charakter dobrze wpisuje się właściwie w każdy krajobraz.

Ostatnie wpisy

Naprawa śmieciarek i pojazdów komunalnych

Już od wielu lat firma Terberg zajmuje się profesjonalnym serwisem i naprawą śmieciarek, specjalistycznych aut ciężarowych, pojazdów komunalnych oraz innych tego typu pojazdów i maszyn, które każdego dnia dbają o czystość na drodze i nie tylko. Firma obsługuje nawet najbardziej złożone i skomplikowane przypadki. Im trudniejsze zadanie jest do wykonania, tym sprawia to większą przyjemność i frajdę z pozytywnego zakończenia zadania. Naprawa śmieciarek i ich serwis, to główne czynności, którymi na co dzień zajmują się pracownicy z firmy Terberg.

Więcej…

Domy drewniane całoroczne

Domy drewniane całoroczne charakteryzują się niepowtarzalnym mikroklimatem panującym we wnętrzach, bez względu na porę roku. Użycie naturalnych materiałów, pozwala na regulację wilgotności powietrza i zachowanie chłonności promieniowania pochodzącego z urządzeń domowych. Dom drewniany całoroczny można bardzo szybko zbudować.

Więcej…

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…