foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

To właśnie te cechy przesądzają o jego wysokiej użyteczności. Tym samym, pomosty oparte o takie kraty są odpowiednie zarówno do ruchu pieszych, jak i sprawdzą się na terenie obiektów, gdzie dodatkowo trzeba coś przenosić i transportować. Z tego właśnie względu wykonuje się z nich pomosty także na halach magazynowych i hurtowniach.

Jak szybko się przekonamy przeglądając stronę https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-zgrzewane, istnieje przynajmniej kilka rodzajów krat pomostowych, a różnicuje je sposób produkcji, wyjściowe cechy charakterystyczne i parametry techniczne, a także chociażby tak prozaiczna i oczywista rzecz jak kształt. Standardem są kraty o formacie kwadratu lub prostokąta, ale warto zaznaczyć, że na zamówienie wykonywane są także kształty niestandardowe oraz płyty o konkretnych, potrzebnych do danego miejsca wymiarach. Za pewne więc z tego względu mówi się o tym, że takie kraty można dopasować właściwie do każdej przestrzeni- sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zajmujące miejsce konstrukcje budowlane nie miałyby racji bytu i byłyby kosztowne do postawienia. Kraty produkowane na zamówienie mogą też posiadać otwory w konkretnych miejscach, jeśli tylko wymaga tego konstrukcja, a nawet całe otwierane włazy. Dzięki prostocie ich wykorzystania można ulepszyć komunikację właściwie w każdym wymaganym miejscu.

Dodatkowe właściwości krat pomostowych

Wśród dostępnych rodzajów krat znajdziemy kraty zgrzewane, a także prasowane czy wciskane. Przede wszystkim chodzi tutaj o sposób łączenia ze sobą elementów poziomych oraz pionowych, które finalnie tworzą kratę. Warto zauważyć, że krata zgrzewana jest naprawdę bardzo odporna mechanicznie i można mówić o jej doskonałej wytrzymałości. Elementy te zazwyczaj są wykonywane z stali, która nie jest śliska, ale tez dodatkowo można dodać im właściwości antypoślizgowych, co sprawdza się w przypadku budowania ciągów komunikacyjnych na wysokościach. Zapewnienie odpowiedniej przyczepności często bywa kwestią priorytetową. Tam, gdzie materiały te mogą mieć kontakt z różnymi substancjami chemicznymi stosuje się kraty kwasoodporne, a więc dodatkowo zabezpieczane tak, aby dobrze stawiać opór substancjom żrącym.

Kraty pomostowe stosuje się także w przypadku budowania kładek, pomostów czy łączników nad naturalnymi barierami w terenie. Wykonuje się z nich nawet schody (w tym także te w wersji spiralnej) oraz podjazdy dla wózków. Znajdziemy je więc w przestrzeni miejskiej, a ich industrialny i minimalistyczny charakter dobrze wpisuje się właściwie w każdy krajobraz.

Ostatnie wpisy

Domy drewniane całoroczne

Domy drewniane całoroczne charakteryzują się niepowtarzalnym mikroklimatem panującym we wnętrzach, bez względu na porę roku. Użycie naturalnych materiałów, pozwala na regulację wilgotności powietrza i zachowanie chłonności promieniowania pochodzącego z urządzeń domowych. Dom drewniany całoroczny można bardzo szybko zbudować.

Więcej…

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…

Jak dobrać kanapy do salonu? Doradzamy

 

Chyba każdy się zgodzi, że salon to najważniejsze pomieszczenie każdego mieszkania. Nazywany także pokojem dziennym, ponieważ to głównie tutaj toczy się nasze codzienne życie. Nie bez znaczenia jest więc dobór odpowiednich mebli do salonu. Najważniejszy jest w tym wypadku mebel wypoczynkowy. Nowoczesna kanapa będzie bowiem stanowić serce naszego salonu. Dlatego też warto zadbać o jej odpowiednie dopasowanie. Dobór jakiegokolwiek mebla nie jest łatwy, a co dopiero tak ważnego elementu wnętrza. Tym bardziej że kanapy do salonu występują w wielu stylistykach, a ich wybór jest ogromny. Jak w takim razie dobrać kanapy do salonu?

Więcej…