foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Nowoczesna kanapa z funkcją spania czy bez?

W zależności od posiadanego przez nas mieszkania, decyzja o wyborze nowoczesnej kanapy będzie inna. Mowa tu o jej funkcjonalności. Kanapa z funkcją spania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie możemy sobie pozwolić na osobne pomieszczenie dla gości. Dzięki niej w zaledwie kilka sekund możemy stworzyć miejsce do spania dla nawet dwóch osób. Pomimo tego, że jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, to warto rozważyć kanapę bez tej opcji. Dzięki temu zyskamy albo dodatkowy schowek, albo też niepowtarzalną stylistykę. W końcu dzięki brakowi funkcji rozkładania kanapa może przybrać mniej masywną i bardziej stylową formę. 

Duża kanapa do dużego salonu, a mała do małego

Kupując kilkuosobową kanapę do salonu, nie można przesadzić z jej wielkością. Zbyt duża przytłoczy wnętrze, a zbyt mała wizualnie się zgubi, nawet przy umieszczeniu jej w centrum. Ciężko mówić tu o jakichś uniwersalnych zasadach, jeśli chodzi o dobór wielkości. Bezwzględnie należy mieć to jednak na uwadze. W przestronnym salonie śmiało możemy się pokusić o umieszczenie nowoczesnej kanapy w centrum, dzięki czemu mebel może być nieco mniejszy. W końcu i tak będzie dobrze widoczny.

Kanapa do salonu skórzana czy tapicerowana?

Podstawową decyzją, jaką będziemy musieli podjąć w związku z zakupem kanapy do salonu, jest materiał wykonania. To, czy wybierzemy skórę, czy tapicerkę, zależeć może od stylistyki wnętrza. Obecnie skóra stała się bardzo modna i znajdziemy ją w wielu nowoczesnych salonach. Pamiętajmy jednak, że trzeba o nią dbać i może nie być tak komfortowa w ciepłe dni, jak zwykły materiał. Odwdzięczy się za to dużą trwałością i odpornością na plamy. 

Jaki kolor nowoczesnej kanapy wybrać?

Kolor mebla wypoczynkowego to temat rzeka. Z jednej strony możemy dobrać kolor pod resztę barw we wnętrzu, a z drugiej strony możemy zdecydować się na duży kontrast. Ten jest zdecydowanie zalecany, by ożywić wszelkie monochromatyczne wystroje. Kolorowa kanapa do salonu umieszczona w jego centrum mocno ożywi wnętrze. Można ją śmiało połączyć z kolorem mebli czy też zasłon. Kolory stonowane i pasujące do otoczenia to z kolei gwarancja harmonii i efektu przytulności. 

Kanapa do salonu z fotelami zamiast narożnika

Oprócz nowoczesnej kanapy do salonu warto zadbać o dodatkowe miejsca siedzące. Mowa tu oczywiście o fotelach i pufach. W zestawie z kanapą zastąpią w pełni każdy narożnik, a do tego zapewnią o wiele większy komfort. W końcu rozkładane fotele są wręcz stworzone do wypoczynku jednej osoby. Warto więc rozważyć kupno nowoczesnej kanapy z zestawem dwóch foteli i pufem. Ten ostatni sprawdzi się awaryjnie jako dodatkowe miejsce dla gości. 

Ostatnie wpisy

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…

Jak dobrać kanapy do salonu? Doradzamy

 

Chyba każdy się zgodzi, że salon to najważniejsze pomieszczenie każdego mieszkania. Nazywany także pokojem dziennym, ponieważ to głównie tutaj toczy się nasze codzienne życie. Nie bez znaczenia jest więc dobór odpowiednich mebli do salonu. Najważniejszy jest w tym wypadku mebel wypoczynkowy. Nowoczesna kanapa będzie bowiem stanowić serce naszego salonu. Dlatego też warto zadbać o jej odpowiednie dopasowanie. Dobór jakiegokolwiek mebla nie jest łatwy, a co dopiero tak ważnego elementu wnętrza. Tym bardziej że kanapy do salonu występują w wielu stylistykach, a ich wybór jest ogromny. Jak w takim razie dobrać kanapy do salonu?

Więcej…

O meblach do jadalni słów kilka, czyli urządzamy jadalniany pokój

Jako odpowiedź na pytanie o najważniejsze miejsce w domu większość poda salon, czyli pokój dzienny. I byłoby tak, gdyby nie fakt, że w wielu domach jest jeszcze ważniejsze pomieszczenie albo też specjalnie wyszczególnione miejsce w salonie lub kuchni, czyli oczywiście jadalnia. Okazuje się bowiem, że to właśnie ona jako jedyna potrafi zebrać wieloosobową rodzinę razem przy okazji obiadu lub kolacji. Dlatego warto zadbać o odpowiedni klimat tych spotkań. Pomóc w tym mogą gustowne meble do jadalni, które stanowią przecież jej nieodłączny element. Odpowiednio dopasowane podkreślą charakter wnętrza i wpłyną na rodzinną atmosferę. Szczególnie warto zwrócić uwagę na stół do jadalni i krzesła, ponieważ to właśnie te elementy stanowią serce każdej jadalnianej przestrzeni. 

Jakie meble do nowoczesnej jadalni?

Tradycja miejsca, w którym zbiera się cała rodzina, sięga dawnych czasów. Przy obecnym trybie życia w pośpiechu, bardzo często rezygnujemy z takiego pomieszczenia lub też nawet wyszczególnionego miejsca w salonie. W takim razie pojawia się pytanie, jakie meble do jadalni wybrać, aby miejsce to nie wyróżniało się na tle nowoczesnego wystroju? Po pierwsze, zgodnie z obecną modą, zestaw stołu z krzesłami do jadalni powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto więc zadbać o dobre dopasowanie tych elementów, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca i pasowały stylistycznie do reszty mieszkania. 

Więcej…