foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Nowoczesna kanapa z funkcją spania czy bez?

W zależności od posiadanego przez nas mieszkania, decyzja o wyborze nowoczesnej kanapy będzie inna. Mowa tu o jej funkcjonalności. Kanapa z funkcją spania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie możemy sobie pozwolić na osobne pomieszczenie dla gości. Dzięki niej w zaledwie kilka sekund możemy stworzyć miejsce do spania dla nawet dwóch osób. Pomimo tego, że jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, to warto rozważyć kanapę bez tej opcji. Dzięki temu zyskamy albo dodatkowy schowek, albo też niepowtarzalną stylistykę. W końcu dzięki brakowi funkcji rozkładania kanapa może przybrać mniej masywną i bardziej stylową formę. 

Duża kanapa do dużego salonu, a mała do małego

Kupując kilkuosobową kanapę do salonu, nie można przesadzić z jej wielkością. Zbyt duża przytłoczy wnętrze, a zbyt mała wizualnie się zgubi, nawet przy umieszczeniu jej w centrum. Ciężko mówić tu o jakichś uniwersalnych zasadach, jeśli chodzi o dobór wielkości. Bezwzględnie należy mieć to jednak na uwadze. W przestronnym salonie śmiało możemy się pokusić o umieszczenie nowoczesnej kanapy w centrum, dzięki czemu mebel może być nieco mniejszy. W końcu i tak będzie dobrze widoczny.

Kanapa do salonu skórzana czy tapicerowana?

Podstawową decyzją, jaką będziemy musieli podjąć w związku z zakupem kanapy do salonu, jest materiał wykonania. To, czy wybierzemy skórę, czy tapicerkę, zależeć może od stylistyki wnętrza. Obecnie skóra stała się bardzo modna i znajdziemy ją w wielu nowoczesnych salonach. Pamiętajmy jednak, że trzeba o nią dbać i może nie być tak komfortowa w ciepłe dni, jak zwykły materiał. Odwdzięczy się za to dużą trwałością i odpornością na plamy. 

Jaki kolor nowoczesnej kanapy wybrać?

Kolor mebla wypoczynkowego to temat rzeka. Z jednej strony możemy dobrać kolor pod resztę barw we wnętrzu, a z drugiej strony możemy zdecydować się na duży kontrast. Ten jest zdecydowanie zalecany, by ożywić wszelkie monochromatyczne wystroje. Kolorowa kanapa do salonu umieszczona w jego centrum mocno ożywi wnętrze. Można ją śmiało połączyć z kolorem mebli czy też zasłon. Kolory stonowane i pasujące do otoczenia to z kolei gwarancja harmonii i efektu przytulności. 

Kanapa do salonu z fotelami zamiast narożnika

Oprócz nowoczesnej kanapy do salonu warto zadbać o dodatkowe miejsca siedzące. Mowa tu oczywiście o fotelach i pufach. W zestawie z kanapą zastąpią w pełni każdy narożnik, a do tego zapewnią o wiele większy komfort. W końcu rozkładane fotele są wręcz stworzone do wypoczynku jednej osoby. Warto więc rozważyć kupno nowoczesnej kanapy z zestawem dwóch foteli i pufem. Ten ostatni sprawdzi się awaryjnie jako dodatkowe miejsce dla gości. 

Ostatnie wpisy

Naprawa śmieciarek i pojazdów komunalnych

Już od wielu lat firma Terberg zajmuje się profesjonalnym serwisem i naprawą śmieciarek, specjalistycznych aut ciężarowych, pojazdów komunalnych oraz innych tego typu pojazdów i maszyn, które każdego dnia dbają o czystość na drodze i nie tylko. Firma obsługuje nawet najbardziej złożone i skomplikowane przypadki. Im trudniejsze zadanie jest do wykonania, tym sprawia to większą przyjemność i frajdę z pozytywnego zakończenia zadania. Naprawa śmieciarek i ich serwis, to główne czynności, którymi na co dzień zajmują się pracownicy z firmy Terberg.

Więcej…

Domy drewniane całoroczne

Domy drewniane całoroczne charakteryzują się niepowtarzalnym mikroklimatem panującym we wnętrzach, bez względu na porę roku. Użycie naturalnych materiałów, pozwala na regulację wilgotności powietrza i zachowanie chłonności promieniowania pochodzącego z urządzeń domowych. Dom drewniany całoroczny można bardzo szybko zbudować.

Więcej…

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…