foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Meble do jadalni z kuchnią

Jeśli decydujemy się na umieszczenie miejsca na wspólne posiłki w kuchni, to zadbajmy o odpowiednie rozplanowanie miejsca. Może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem w niewielkiej kuchni, będzie stół do jadalni dostawiony do ściany z czterema krzesłami dookoła. Odpowiednio funkcjonalny zestaw mebli do jadalni pozwoli na zasunięcie tych krzeseł w taki sposób, że nie będą one zabierały cennego miejsca.

Meble do jadalni do salonu

Jeśli z kolei nasza jadalnia ma mieścić się w salonie, to warto zadbać o dopasowanie do całościowej stylistyki, dzięki czemu zyskamy nie tylko funkcjonalny blat, ale także ciekawą ozdobę salonu. W przypadku salonów z aneksem kuchennym zestaw mebli do jadalni często odgradza te dwie przestrzenie od siebie, co na pewno wpłynie na spójność wnętrza. 

Jakie stoły do jadalni? Okrągłe czy prostokątne?

Wybierając stół do jadalni, możemy stanąć przed decyzją o jego kształcie. Warto zwrócić tu uwagę na kształt pomieszczenia i ilość dostępnego miejsca. Okrągły stół do jadalni zajmie go więcej, lecz będzie najlepszym wyborem do postawienia w kwadratowej jadalni lub przestronnym salonie. Do tego jest bezpieczniejszy przy dzieciach i pozwala komfortowo rozmawiać nawet z osobą siedzącą obok. Prostokątny kształt jest z kolei bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, gdyż taki stół możemy na czas nieużywania dosunąć do ściany i zyskać więcej miejsca. Dodatkowo prostokątne stoły do jadalni o wiele częściej mają opcję rozkładania.

Komoda do jadalni i inne dodatki

Jeśli mamy ten komfort posiadania osobnego pomieszczenia, to warto pomyśleć o zakupie komody do jadalni i innych tego typu dodatkowych mebli. Nadadzą one charakter naszemu wnętrzu i uzupełnią przestrzeń dookoła stołu i krzeseł. Komoda do jadalni pozwoli także na schowanie stołowej zastawy i innych akcesoriów, które mogą się okazać potrzebne podczas posiłku. 

Ostatnie wpisy

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…

Jak dobrać kanapy do salonu? Doradzamy

 

Chyba każdy się zgodzi, że salon to najważniejsze pomieszczenie każdego mieszkania. Nazywany także pokojem dziennym, ponieważ to głównie tutaj toczy się nasze codzienne życie. Nie bez znaczenia jest więc dobór odpowiednich mebli do salonu. Najważniejszy jest w tym wypadku mebel wypoczynkowy. Nowoczesna kanapa będzie bowiem stanowić serce naszego salonu. Dlatego też warto zadbać o jej odpowiednie dopasowanie. Dobór jakiegokolwiek mebla nie jest łatwy, a co dopiero tak ważnego elementu wnętrza. Tym bardziej że kanapy do salonu występują w wielu stylistykach, a ich wybór jest ogromny. Jak w takim razie dobrać kanapy do salonu?

Więcej…

O meblach do jadalni słów kilka, czyli urządzamy jadalniany pokój

Jako odpowiedź na pytanie o najważniejsze miejsce w domu większość poda salon, czyli pokój dzienny. I byłoby tak, gdyby nie fakt, że w wielu domach jest jeszcze ważniejsze pomieszczenie albo też specjalnie wyszczególnione miejsce w salonie lub kuchni, czyli oczywiście jadalnia. Okazuje się bowiem, że to właśnie ona jako jedyna potrafi zebrać wieloosobową rodzinę razem przy okazji obiadu lub kolacji. Dlatego warto zadbać o odpowiedni klimat tych spotkań. Pomóc w tym mogą gustowne meble do jadalni, które stanowią przecież jej nieodłączny element. Odpowiednio dopasowane podkreślą charakter wnętrza i wpłyną na rodzinną atmosferę. Szczególnie warto zwrócić uwagę na stół do jadalni i krzesła, ponieważ to właśnie te elementy stanowią serce każdej jadalnianej przestrzeni. 

Jakie meble do nowoczesnej jadalni?

Tradycja miejsca, w którym zbiera się cała rodzina, sięga dawnych czasów. Przy obecnym trybie życia w pośpiechu, bardzo często rezygnujemy z takiego pomieszczenia lub też nawet wyszczególnionego miejsca w salonie. W takim razie pojawia się pytanie, jakie meble do jadalni wybrać, aby miejsce to nie wyróżniało się na tle nowoczesnego wystroju? Po pierwsze, zgodnie z obecną modą, zestaw stołu z krzesłami do jadalni powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto więc zadbać o dobre dopasowanie tych elementów, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca i pasowały stylistycznie do reszty mieszkania. 

Więcej…