foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

  1. Dla aktywnych – w domach, w których mieszkają osoby aktywne fizycznie warto pamiętać o urządzeniu przestrzeni do ćwiczeń. Idealnie jeśli można stworzyć siłownie w oddzielnym pomieszczeniu, jeśli jest to jednak niemożliwe warto wyznaczyć taką przestrzeń czy to w sypialni, czy też w innym domowym pomieszczeniu.
  2. Dla moli książkowych – jeśli dom zamieszkują osoby kochające książki elementem, który zdecydowanie powinien się w nim znaleźć będzie biblioteczka, może to być oddziele pomieszczenie lub np. półki pełne książek rozciągające się na całą ścianę w salonie.
  3. Dla miłośników luksusu – jeśli w domu mieszkają osoby o zamiłowaniu do luksusu warto zadbać o wykończenie najlepszymi materiałami. Płytki powinny mieć eleganckie wzory (wiele różnorodnych luksusowych płytek można zaleźć w – mirad), tapicerka mebli powinna być wykonana z najlepszych gatunkowo tkanin, a meble posiadać zdobienia, które jednoznacznie kojarzą się z luksusem. Kolorami dominującymi będzie tutaj złoto, czerń, biel
  4. Dla wielbicieli natury – w domu osób, które kochają bliskość przyrody należy wykorzystywać w aranżacji wnętrz naturalne materiały, takie jak drewno, len czy kamień. Kolorystyka aranżacji powinna także opierać się na barwach dominujących w naturze, czyli brązach, zieleniach i błękicie, raczej unikamy fioletów, róży czy pomarańczy. Istotnym elementem będzie tutaj duża liczba roślin zielonych.
  5. Dla fanów nowoczesnych technologii – w domu osób, które kochają nowoczesne technologie powinno znaleźć się wiele elementów do nich nawiązujących, takich jak urządzenia z internetem rzeczy, automatycznie zapalane światło, inteligenta lodówka, czy interaktywny blat stołu. Mieszkania takie będą urządzone w bieli i jasnych szarościach, a materiałem często się pojawiającym będzie stal i plastik.
  6. Dla fanów filmu - w domu osób kochających kino powinna znaleźć się pokaźna kolekcja filmów DVD oraz najwyższej jakości kino domowe z telewizorem pokaźnych rozmiarów. Ciekawym elementem będzie także umieszczenie w salonie dużej fototapety z czarno białym wizerunkiem, którejś z dawnych gwiazd kina lub ogromne zdjęcie właścicieli mieszkania podczas sesji, w której odgrywają scenę z ich ulubionego filmu.

Ostatnie wpisy

Z mieszkania do domu

Nie każdy człowiek od razu decyduje się na budowę domu, jednak po kilku czy kilkunastu latach życia w mieście może pojawić się ochota na większe zmiany, czyli przeprowadzkę do domku jednorodzinnego. Nie jest to jednak zmiana szybka i łatwa, ponieważ budowa domu czy jego wykończenie trwa i trzeba po drodze podjąć masę konkretnych decyzji. Każdy stawia na coś innego, o czym można się przekonać czytając wypowiedzi kilku osób, które na spore zmiany w życiu właśnie się zdecydowały.

Więcej…

Dom gotowy czy budowa od podstaw?

Pewne etapy życia przedstawiają się następująco: mieszkamy z rodzicami, idziemy na studia i wynajmujemy pokój, mieszkanie, później sami się utrzymujemy, wynajmujemy mieszkanie z partnerem, partnerką, potem żoną, mężem i przychodzi ten czas, kiedy zaczynamy myśleć o kupnie domu – tego jednego, jedynego już na całe lata.

Więcej…

Instalacja wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna robi ostatnimi czasy zawrotną karierę, jest ona montowana we wszystkich domach pasywnych, ze względu na znaczącą oszczędność energetyczną domu. Jak pokazują badania, aż 58% ciepła ucieka z budynków właśnie poprzez wentylacje grawitacyjną – wentylacja mechaniczna ma być odpowiedzią na takie ubytki ciepła. Dla osób, które zastanawiają się na takim rodzajem wentylacji odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Więcej…