foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Od tamtego czasu silniki spalinowe zaczęły być wykorzystywane do napędzania pojazdów, ale także do dostarczania pracy potrzebnej do wykonywania rozmaitych czynności. Silniki spalinowe znajdują zastosowanie w maszynach takich jak kosiarki, piły motorowe, generatory prądu czy odśnieżarki, obok nich istnieje jeszcze szereg innych maszyn, których działanie bez silnika byłoby o wiele trudniejsze lub wręcz niemożliwe – mowa tutaj między innymi o:

 

  1. Przecinarkach – przecinarki to zbiorcza nazwa dla maszyn służących do cięcia i przecinania. W tej grupie znajdą się między innymi piły taśmowe, pilarki plazmowe, przecinarki do płytek czy piły tarczowe. Jednym słowem są to wszystkie maszyny służące do cięcia, przecinania i wycinania w różnego typu materiałach. W przecinarkach często stosowanymi silnikami spalinowymi są silniki tego typu – https://lifanpower.pl/silniki-spalinowe/17-silnik-spalinowy-lifan-65km-gx200-redukcja-6-1.html.
  2. Rębarkach – rębarki bywają także nazywane rębakami, są to maszyny służące do rozdrabniania drewna oraz gałęzi. W takich maszynach stosuje się obracają się ostrza, które umieszczone są na wirujących tarczach. Rębarki napędzane są silnikami spalinowymi, a materiał powstały w wyniku rozdrabniania kawałków drewna bywa wykorzystywany jako opał, w produkcji papieru czy też ściółka. Niektóre rębarki są typowo przeznaczone do recyklingu drewna wówczas nazywane bywają rozdrabniaczami lub recyklerami.
  3. Wyciągarkach – są to maszyny, których głównym zadaniem jest wspomaganie pojazdów podczas poruszania się po trudnym terenie. Umożliwiają wyciąganie ich z terenów bagiennych czy np. rowów i zapadlisk. Istnieje także specjalny typ wyciągarki – wyciągarka szybowcowa, która umożliwia strat szybowców. Oprócz nich wyróżnia się także wyciągarki hydrauliczne, elektryczne, ręczne oraz mechaniczne, te ostatnie oparte są na silnikach spalinowych.
  4. Zacieraczkach – zacieraczki są to urządzenia wykorzystywane podczas prac wykończeniowych, ich zadaniem jest wygładzanie powierzchni oraz wcieranie w nią materiałów, których zadaniem jest jej utwardzenie.

 

Ostatnie wpisy

Z mieszkania do domu

Nie każdy człowiek od razu decyduje się na budowę domu, jednak po kilku czy kilkunastu latach życia w mieście może pojawić się ochota na większe zmiany, czyli przeprowadzkę do domku jednorodzinnego. Nie jest to jednak zmiana szybka i łatwa, ponieważ budowa domu czy jego wykończenie trwa i trzeba po drodze podjąć masę konkretnych decyzji. Każdy stawia na coś innego, o czym można się przekonać czytając wypowiedzi kilku osób, które na spore zmiany w życiu właśnie się zdecydowały.

Więcej…

Dom gotowy czy budowa od podstaw?

Pewne etapy życia przedstawiają się następująco: mieszkamy z rodzicami, idziemy na studia i wynajmujemy pokój, mieszkanie, później sami się utrzymujemy, wynajmujemy mieszkanie z partnerem, partnerką, potem żoną, mężem i przychodzi ten czas, kiedy zaczynamy myśleć o kupnie domu – tego jednego, jedynego już na całe lata.

Więcej…

Instalacja wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna robi ostatnimi czasy zawrotną karierę, jest ona montowana we wszystkich domach pasywnych, ze względu na znaczącą oszczędność energetyczną domu. Jak pokazują badania, aż 58% ciepła ucieka z budynków właśnie poprzez wentylacje grawitacyjną – wentylacja mechaniczna ma być odpowiedzią na takie ubytki ciepła. Dla osób, które zastanawiają się na takim rodzajem wentylacji odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Więcej…