foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Od tamtego czasu silniki spalinowe zaczęły być wykorzystywane do napędzania pojazdów, ale także do dostarczania pracy potrzebnej do wykonywania rozmaitych czynności. Silniki spalinowe znajdują zastosowanie w maszynach takich jak kosiarki, piły motorowe, generatory prądu czy odśnieżarki, obok nich istnieje jeszcze szereg innych maszyn, których działanie bez silnika byłoby o wiele trudniejsze lub wręcz niemożliwe – mowa tutaj między innymi o:

 

  1. Przecinarkach – przecinarki to zbiorcza nazwa dla maszyn służących do cięcia i przecinania. W tej grupie znajdą się między innymi piły taśmowe, pilarki plazmowe, przecinarki do płytek czy piły tarczowe. Jednym słowem są to wszystkie maszyny służące do cięcia, przecinania i wycinania w różnego typu materiałach. W przecinarkach często stosowanymi silnikami spalinowymi są silniki tego typu – https://lifanpower.pl/silniki-spalinowe/17-silnik-spalinowy-lifan-65km-gx200-redukcja-6-1.html.
  2. Rębarkach – rębarki bywają także nazywane rębakami, są to maszyny służące do rozdrabniania drewna oraz gałęzi. W takich maszynach stosuje się obracają się ostrza, które umieszczone są na wirujących tarczach. Rębarki napędzane są silnikami spalinowymi, a materiał powstały w wyniku rozdrabniania kawałków drewna bywa wykorzystywany jako opał, w produkcji papieru czy też ściółka. Niektóre rębarki są typowo przeznaczone do recyklingu drewna wówczas nazywane bywają rozdrabniaczami lub recyklerami.
  3. Wyciągarkach – są to maszyny, których głównym zadaniem jest wspomaganie pojazdów podczas poruszania się po trudnym terenie. Umożliwiają wyciąganie ich z terenów bagiennych czy np. rowów i zapadlisk. Istnieje także specjalny typ wyciągarki – wyciągarka szybowcowa, która umożliwia strat szybowców. Oprócz nich wyróżnia się także wyciągarki hydrauliczne, elektryczne, ręczne oraz mechaniczne, te ostatnie oparte są na silnikach spalinowych.
  4. Zacieraczkach – zacieraczki są to urządzenia wykorzystywane podczas prac wykończeniowych, ich zadaniem jest wygładzanie powierzchni oraz wcieranie w nią materiałów, których zadaniem jest jej utwardzenie.

 

Ostatnie wpisy

Luksusowa sypialnia

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest wygląd i ogólna prezencja naszej sypialni. W końcu to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i oddajemy się ulubionym zajęciom. Warto więc zafundować sobie odrobinę luksusu i stworzyć niezwykłą, wyjątkową sypialnię.

Więcej…

Czym różni się projekt nowoczesnej stodoły od tradycyjnych projektów domów?

Nawet jeśli na rynku dostępnych jest wiele gotowych projektów domów, przygotowanych w najróżniejszych stylach, to tak naprawdę najczęściej decydujemy się na te klasyczne, w których sami się wychowywaliśmy. Coś jednak sprawia, że domy typu nowoczesna stodoła stają się coraz bardziej popularne. Czym różni się projekt nowoczesnej stodoły od tych tradycyjnych?

Więcej…

Architekci wnętrz w Krakowie - jak wybrać najlepszego?

Kraków to dynamicznie rozwijające się miasto, w którym każdego roku powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce czy obiekty handlowe. Nic więc dziwnego, że w takim miejscu istnieje duże zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów w zakresie aranżacji pomieszczeń. Architekci wnętrz z pewnością mają dużo możliwości w Krakowie. Jak więc wybrać najlepszego fachowca, który nie zawiedzie naszych oczekiwań?

Więcej…