foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Od tamtego czasu silniki spalinowe zaczęły być wykorzystywane do napędzania pojazdów, ale także do dostarczania pracy potrzebnej do wykonywania rozmaitych czynności. Silniki spalinowe znajdują zastosowanie w maszynach takich jak kosiarki, piły motorowe, generatory prądu czy odśnieżarki, obok nich istnieje jeszcze szereg innych maszyn, których działanie bez silnika byłoby o wiele trudniejsze lub wręcz niemożliwe – mowa tutaj między innymi o:

 

  1. Przecinarkach – przecinarki to zbiorcza nazwa dla maszyn służących do cięcia i przecinania. W tej grupie znajdą się między innymi piły taśmowe, pilarki plazmowe, przecinarki do płytek czy piły tarczowe. Jednym słowem są to wszystkie maszyny służące do cięcia, przecinania i wycinania w różnego typu materiałach. W przecinarkach często stosowanymi silnikami spalinowymi są silniki tego typu – https://lifanpower.pl/silniki-spalinowe/17-silnik-spalinowy-lifan-65km-gx200-redukcja-6-1.html.
  2. Rębarkach – rębarki bywają także nazywane rębakami, są to maszyny służące do rozdrabniania drewna oraz gałęzi. W takich maszynach stosuje się obracają się ostrza, które umieszczone są na wirujących tarczach. Rębarki napędzane są silnikami spalinowymi, a materiał powstały w wyniku rozdrabniania kawałków drewna bywa wykorzystywany jako opał, w produkcji papieru czy też ściółka. Niektóre rębarki są typowo przeznaczone do recyklingu drewna wówczas nazywane bywają rozdrabniaczami lub recyklerami.
  3. Wyciągarkach – są to maszyny, których głównym zadaniem jest wspomaganie pojazdów podczas poruszania się po trudnym terenie. Umożliwiają wyciąganie ich z terenów bagiennych czy np. rowów i zapadlisk. Istnieje także specjalny typ wyciągarki – wyciągarka szybowcowa, która umożliwia strat szybowców. Oprócz nich wyróżnia się także wyciągarki hydrauliczne, elektryczne, ręczne oraz mechaniczne, te ostatnie oparte są na silnikach spalinowych.
  4. Zacieraczkach – zacieraczki są to urządzenia wykorzystywane podczas prac wykończeniowych, ich zadaniem jest wygładzanie powierzchni oraz wcieranie w nią materiałów, których zadaniem jest jej utwardzenie.

 

Ostatnie wpisy

Wentylacja w garażu – grawitacyjna czy mechaniczna?

Wbrew pozorom instalacja wentylacji w domu lub garażu, nie jest łatwym zadaniem dla osób niezaznajomionych z tematem. Konieczność zadbania o ruch powietrza w naszych domach to nie tylko zdrowy rozsądek, ale obowiązek wynikający z przepisów. Jest to jedna z tych prac, która w każdym domu musi być wykonana absolutnie dokładnie i sumiennie – może to zaważyć o bezpieczeństwie wszystkich jej mieszkańców. Inaczej wygląda wentylacja w garażu, a inaczej w samym domu. Poniżej podpowiadamy jak prawidłowo zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w naszym garażu.

Więcej…

Kuchnia i …

Zamierza wyremontować kuchnię i szukasz inspiracji na jej aranżację. Poniżej prezentujemy kilka różnych wariantów zarówno w kwestii rozwiązań architektonicznych, jak i dekoratorskich. Z pewnością znajdziesz wśród nich rozwiązanie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. 

Więcej…

Luksusowa sypialnia

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest wygląd i ogólna prezencja naszej sypialni. W końcu to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i oddajemy się ulubionym zajęciom. Warto więc zafundować sobie odrobinę luksusu i stworzyć niezwykłą, wyjątkową sypialnię.

Więcej…