foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Od tamtego czasu silniki spalinowe zaczęły być wykorzystywane do napędzania pojazdów, ale także do dostarczania pracy potrzebnej do wykonywania rozmaitych czynności. Silniki spalinowe znajdują zastosowanie w maszynach takich jak kosiarki, piły motorowe, generatory prądu czy odśnieżarki, obok nich istnieje jeszcze szereg innych maszyn, których działanie bez silnika byłoby o wiele trudniejsze lub wręcz niemożliwe – mowa tutaj między innymi o:

 

  1. Przecinarkach – przecinarki to zbiorcza nazwa dla maszyn służących do cięcia i przecinania. W tej grupie znajdą się między innymi piły taśmowe, pilarki plazmowe, przecinarki do płytek czy piły tarczowe. Jednym słowem są to wszystkie maszyny służące do cięcia, przecinania i wycinania w różnego typu materiałach. W przecinarkach często stosowanymi silnikami spalinowymi są silniki tego typu – https://lifanpower.pl/silniki-spalinowe/17-silnik-spalinowy-lifan-65km-gx200-redukcja-6-1.html.
  2. Rębarkach – rębarki bywają także nazywane rębakami, są to maszyny służące do rozdrabniania drewna oraz gałęzi. W takich maszynach stosuje się obracają się ostrza, które umieszczone są na wirujących tarczach. Rębarki napędzane są silnikami spalinowymi, a materiał powstały w wyniku rozdrabniania kawałków drewna bywa wykorzystywany jako opał, w produkcji papieru czy też ściółka. Niektóre rębarki są typowo przeznaczone do recyklingu drewna wówczas nazywane bywają rozdrabniaczami lub recyklerami.
  3. Wyciągarkach – są to maszyny, których głównym zadaniem jest wspomaganie pojazdów podczas poruszania się po trudnym terenie. Umożliwiają wyciąganie ich z terenów bagiennych czy np. rowów i zapadlisk. Istnieje także specjalny typ wyciągarki – wyciągarka szybowcowa, która umożliwia strat szybowców. Oprócz nich wyróżnia się także wyciągarki hydrauliczne, elektryczne, ręczne oraz mechaniczne, te ostatnie oparte są na silnikach spalinowych.
  4. Zacieraczkach – zacieraczki są to urządzenia wykorzystywane podczas prac wykończeniowych, ich zadaniem jest wygładzanie powierzchni oraz wcieranie w nią materiałów, których zadaniem jest jej utwardzenie.

 

Ostatnie wpisy

O zaletach płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne to jedno z najczęściej wykorzystywanych pokryć podłóg i ścian w kuchniach i łazienkach, coraz częściej można je spotkać także w salonach. Kafelki wykonane z materiałów ceramicznych są wykorzystywane także na tarasach, werandach czy w przestrzeniach publicznych.

Więcej…

6 pomysłów na wnętrza

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy wiele czasu, powinien on kojarzyć się z bezpieczeństwem i wygodą, musi także wyglądać estetycznie, aby spędzanie w nim czasu było prawdziwą przyjemnością. Dlatego też warto zadbać, aby wystrój pomieszczeń był zgodny z gustem ich właścicieli i oddawał ich życiową filozofię.

Więcej…

Maszyny z silnikami spalinowymi

Gdy Philippe Lebon stworzył koncepcje silnika spalinowego, był to jedynie projekt, który nie znalazł praktycznego zastosowania, zmieniły to dopiero inny Francuz - Jean-Joseph Étienne Lenoir, który w 1860 r., bazując na pomyśle Lebon stworzył i zaprezentował światu pierwszy pojazd napędzany silnikiem spalinowym. To Lenior był tym, który w tym samym roku otrzymał patent na silnik spalinowy.

Więcej…