foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

  1. Z historii – wiele stylów w aranżacji wnętrz sięga swoimi korzeniami w przeszłość. Dlatego osoby, które lubią otaczać się antykami i zabytkowymi dziełami sztuki powinny swojej inspiracji na wymarzone mieszkanie poszukać właśnie w historii. Może jest jakaś epoka, która interesuje nas szczególnie, albo prąd w sztuce czy kulturze, który jest nam szczególnie bliski? Historia to ogromna przestrzeń, z której można czerpać bezliku inspiracji.
  2. Z podróży – innym obszarem, w którym warto poszukać inspiracji są podróże. Ziemski glob pełen jest kolorowych, egzotycznych i zaskakujących miejsc, które mogą stać się punktem wyjścia do aranżacji pomieszczeń w domu. Takie aranżacje można tworzyć na różne sposoby, odwołując się do sztuki i kultury danego kraju, naśladując wzorce architektury i wystroju wnętrz z danego państwa, czy też opierając się na luźnych skojarzeniach z danym krajem.
  3. Z przedmiotów – czasem inspiracją dla całej aranżacji może stać się pojedynczy przedmiot, jednym razem może to być mebel, innym razem jakiś niewielki ozdobny detal. Dla przykładu, jeśli centralnym punktem aranżacji sypialni obierzemy tą toaletkę - https://meblezkrakowa.pl/16-toaletki, to pozostałe meble, kolory ścian oraz elementy dekoracyjne powinny zostać tak dobrane, aby pasowały właśnie do owej toaletki.
  4. Z natury – natura to także bogate źródło inspiracji, jeśli będziemy uważnie obserwować przyrodę z jej cudownymi zjawiskami, to może się okazać, że stanowi ona dla nas niewyczerpane źródło ciekawych i zaskakujących inspiracji. Mogą to być inspiracje oparte o kolory natury, o materiały z niej zaczerpnięte czy też odwołujące się do zjawisk czy tworów natury.
  5. Z ulicy – ulica to również ciekawe i fascynujące źródło inspiracji. Na co dzień przewijają się nią wszak tłumy różnorodnych ciekawych, oryginalnych a czasem niepokojących ludzi. Ich pomysły, wrażenie jakie po sobie zostawili czy ogólny wygląd miejsca, w którym się znajdujemy – wszystko to może stać się inspiracją dla stworzenia wspaniałego i niecodziennego projektu.

 

Ostatnie wpisy

Z mieszkania do domu

Nie każdy człowiek od razu decyduje się na budowę domu, jednak po kilku czy kilkunastu latach życia w mieście może pojawić się ochota na większe zmiany, czyli przeprowadzkę do domku jednorodzinnego. Nie jest to jednak zmiana szybka i łatwa, ponieważ budowa domu czy jego wykończenie trwa i trzeba po drodze podjąć masę konkretnych decyzji. Każdy stawia na coś innego, o czym można się przekonać czytając wypowiedzi kilku osób, które na spore zmiany w życiu właśnie się zdecydowały.

Więcej…

Dom gotowy czy budowa od podstaw?

Pewne etapy życia przedstawiają się następująco: mieszkamy z rodzicami, idziemy na studia i wynajmujemy pokój, mieszkanie, później sami się utrzymujemy, wynajmujemy mieszkanie z partnerem, partnerką, potem żoną, mężem i przychodzi ten czas, kiedy zaczynamy myśleć o kupnie domu – tego jednego, jedynego już na całe lata.

Więcej…

Instalacja wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna robi ostatnimi czasy zawrotną karierę, jest ona montowana we wszystkich domach pasywnych, ze względu na znaczącą oszczędność energetyczną domu. Jak pokazują badania, aż 58% ciepła ucieka z budynków właśnie poprzez wentylacje grawitacyjną – wentylacja mechaniczna ma być odpowiedzią na takie ubytki ciepła. Dla osób, które zastanawiają się na takim rodzajem wentylacji odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Więcej…