foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

  1. Z historii – wiele stylów w aranżacji wnętrz sięga swoimi korzeniami w przeszłość. Dlatego osoby, które lubią otaczać się antykami i zabytkowymi dziełami sztuki powinny swojej inspiracji na wymarzone mieszkanie poszukać właśnie w historii. Może jest jakaś epoka, która interesuje nas szczególnie, albo prąd w sztuce czy kulturze, który jest nam szczególnie bliski? Historia to ogromna przestrzeń, z której można czerpać bezliku inspiracji.
  2. Z podróży – innym obszarem, w którym warto poszukać inspiracji są podróże. Ziemski glob pełen jest kolorowych, egzotycznych i zaskakujących miejsc, które mogą stać się punktem wyjścia do aranżacji pomieszczeń w domu. Takie aranżacje można tworzyć na różne sposoby, odwołując się do sztuki i kultury danego kraju, naśladując wzorce architektury i wystroju wnętrz z danego państwa, czy też opierając się na luźnych skojarzeniach z danym krajem.
  3. Z przedmiotów – czasem inspiracją dla całej aranżacji może stać się pojedynczy przedmiot, jednym razem może to być mebel, innym razem jakiś niewielki ozdobny detal. Dla przykładu, jeśli centralnym punktem aranżacji sypialni obierzemy tą toaletkę - https://meblezkrakowa.pl/16-toaletki, to pozostałe meble, kolory ścian oraz elementy dekoracyjne powinny zostać tak dobrane, aby pasowały właśnie do owej toaletki.
  4. Z natury – natura to także bogate źródło inspiracji, jeśli będziemy uważnie obserwować przyrodę z jej cudownymi zjawiskami, to może się okazać, że stanowi ona dla nas niewyczerpane źródło ciekawych i zaskakujących inspiracji. Mogą to być inspiracje oparte o kolory natury, o materiały z niej zaczerpnięte czy też odwołujące się do zjawisk czy tworów natury.
  5. Z ulicy – ulica to również ciekawe i fascynujące źródło inspiracji. Na co dzień przewijają się nią wszak tłumy różnorodnych ciekawych, oryginalnych a czasem niepokojących ludzi. Ich pomysły, wrażenie jakie po sobie zostawili czy ogólny wygląd miejsca, w którym się znajdujemy – wszystko to może stać się inspiracją dla stworzenia wspaniałego i niecodziennego projektu.

 

Ostatnie wpisy

Naprawa śmieciarek i pojazdów komunalnych

Już od wielu lat firma Terberg zajmuje się profesjonalnym serwisem i naprawą śmieciarek, specjalistycznych aut ciężarowych, pojazdów komunalnych oraz innych tego typu pojazdów i maszyn, które każdego dnia dbają o czystość na drodze i nie tylko. Firma obsługuje nawet najbardziej złożone i skomplikowane przypadki. Im trudniejsze zadanie jest do wykonania, tym sprawia to większą przyjemność i frajdę z pozytywnego zakończenia zadania. Naprawa śmieciarek i ich serwis, to główne czynności, którymi na co dzień zajmują się pracownicy z firmy Terberg.

Więcej…

Domy drewniane całoroczne

Domy drewniane całoroczne charakteryzują się niepowtarzalnym mikroklimatem panującym we wnętrzach, bez względu na porę roku. Użycie naturalnych materiałów, pozwala na regulację wilgotności powietrza i zachowanie chłonności promieniowania pochodzącego z urządzeń domowych. Dom drewniany całoroczny można bardzo szybko zbudować.

Więcej…

Zastosowanie i niewątpliwe zalety krat pomostowych

Kraty pomostowe są produktem o wielu zastosowaniach i o powszechnym wykorzystaniu. Są wykorzystywane w budownictwie, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przypadku wykonywania różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych- czy to we wnętrzach budynków, na halach produkcyjnych oraz przemysłowych czy też w terenie. Kraty spawane mają to do siebie, że jednocześnie są stosunkowo lekkim materiałem konstrukcyjnym, który jest w stanie wytrzymać dość spore obciążenia.

Więcej…