foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

  1. Z historii – wiele stylów w aranżacji wnętrz sięga swoimi korzeniami w przeszłość. Dlatego osoby, które lubią otaczać się antykami i zabytkowymi dziełami sztuki powinny swojej inspiracji na wymarzone mieszkanie poszukać właśnie w historii. Może jest jakaś epoka, która interesuje nas szczególnie, albo prąd w sztuce czy kulturze, który jest nam szczególnie bliski? Historia to ogromna przestrzeń, z której można czerpać bezliku inspiracji.
  2. Z podróży – innym obszarem, w którym warto poszukać inspiracji są podróże. Ziemski glob pełen jest kolorowych, egzotycznych i zaskakujących miejsc, które mogą stać się punktem wyjścia do aranżacji pomieszczeń w domu. Takie aranżacje można tworzyć na różne sposoby, odwołując się do sztuki i kultury danego kraju, naśladując wzorce architektury i wystroju wnętrz z danego państwa, czy też opierając się na luźnych skojarzeniach z danym krajem.
  3. Z przedmiotów – czasem inspiracją dla całej aranżacji może stać się pojedynczy przedmiot, jednym razem może to być mebel, innym razem jakiś niewielki ozdobny detal. Dla przykładu, jeśli centralnym punktem aranżacji sypialni obierzemy tą toaletkę - https://meblezkrakowa.pl/16-toaletki, to pozostałe meble, kolory ścian oraz elementy dekoracyjne powinny zostać tak dobrane, aby pasowały właśnie do owej toaletki.
  4. Z natury – natura to także bogate źródło inspiracji, jeśli będziemy uważnie obserwować przyrodę z jej cudownymi zjawiskami, to może się okazać, że stanowi ona dla nas niewyczerpane źródło ciekawych i zaskakujących inspiracji. Mogą to być inspiracje oparte o kolory natury, o materiały z niej zaczerpnięte czy też odwołujące się do zjawisk czy tworów natury.
  5. Z ulicy – ulica to również ciekawe i fascynujące źródło inspiracji. Na co dzień przewijają się nią wszak tłumy różnorodnych ciekawych, oryginalnych a czasem niepokojących ludzi. Ich pomysły, wrażenie jakie po sobie zostawili czy ogólny wygląd miejsca, w którym się znajdujemy – wszystko to może stać się inspiracją dla stworzenia wspaniałego i niecodziennego projektu.

 

Ostatnie wpisy

Wentylacja w garażu – grawitacyjna czy mechaniczna?

Wbrew pozorom instalacja wentylacji w domu lub garażu, nie jest łatwym zadaniem dla osób niezaznajomionych z tematem. Konieczność zadbania o ruch powietrza w naszych domach to nie tylko zdrowy rozsądek, ale obowiązek wynikający z przepisów. Jest to jedna z tych prac, która w każdym domu musi być wykonana absolutnie dokładnie i sumiennie – może to zaważyć o bezpieczeństwie wszystkich jej mieszkańców. Inaczej wygląda wentylacja w garażu, a inaczej w samym domu. Poniżej podpowiadamy jak prawidłowo zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w naszym garażu.

Więcej…

Kuchnia i …

Zamierza wyremontować kuchnię i szukasz inspiracji na jej aranżację. Poniżej prezentujemy kilka różnych wariantów zarówno w kwestii rozwiązań architektonicznych, jak i dekoratorskich. Z pewnością znajdziesz wśród nich rozwiązanie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. 

Więcej…

Luksusowa sypialnia

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest wygląd i ogólna prezencja naszej sypialni. W końcu to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy i oddajemy się ulubionym zajęciom. Warto więc zafundować sobie odrobinę luksusu i stworzyć niezwykłą, wyjątkową sypialnię.

Więcej…