foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

  1. Z historii – wiele stylów w aranżacji wnętrz sięga swoimi korzeniami w przeszłość. Dlatego osoby, które lubią otaczać się antykami i zabytkowymi dziełami sztuki powinny swojej inspiracji na wymarzone mieszkanie poszukać właśnie w historii. Może jest jakaś epoka, która interesuje nas szczególnie, albo prąd w sztuce czy kulturze, który jest nam szczególnie bliski? Historia to ogromna przestrzeń, z której można czerpać bezliku inspiracji.
  2. Z podróży – innym obszarem, w którym warto poszukać inspiracji są podróże. Ziemski glob pełen jest kolorowych, egzotycznych i zaskakujących miejsc, które mogą stać się punktem wyjścia do aranżacji pomieszczeń w domu. Takie aranżacje można tworzyć na różne sposoby, odwołując się do sztuki i kultury danego kraju, naśladując wzorce architektury i wystroju wnętrz z danego państwa, czy też opierając się na luźnych skojarzeniach z danym krajem.
  3. Z przedmiotów – czasem inspiracją dla całej aranżacji może stać się pojedynczy przedmiot, jednym razem może to być mebel, innym razem jakiś niewielki ozdobny detal. Dla przykładu, jeśli centralnym punktem aranżacji sypialni obierzemy tą toaletkę - https://meblezkrakowa.pl/16-toaletki, to pozostałe meble, kolory ścian oraz elementy dekoracyjne powinny zostać tak dobrane, aby pasowały właśnie do owej toaletki.
  4. Z natury – natura to także bogate źródło inspiracji, jeśli będziemy uważnie obserwować przyrodę z jej cudownymi zjawiskami, to może się okazać, że stanowi ona dla nas niewyczerpane źródło ciekawych i zaskakujących inspiracji. Mogą to być inspiracje oparte o kolory natury, o materiały z niej zaczerpnięte czy też odwołujące się do zjawisk czy tworów natury.
  5. Z ulicy – ulica to również ciekawe i fascynujące źródło inspiracji. Na co dzień przewijają się nią wszak tłumy różnorodnych ciekawych, oryginalnych a czasem niepokojących ludzi. Ich pomysły, wrażenie jakie po sobie zostawili czy ogólny wygląd miejsca, w którym się znajdujemy – wszystko to może stać się inspiracją dla stworzenia wspaniałego i niecodziennego projektu.

 

Ostatnie wpisy

O zaletach płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne to jedno z najczęściej wykorzystywanych pokryć podłóg i ścian w kuchniach i łazienkach, coraz częściej można je spotkać także w salonach. Kafelki wykonane z materiałów ceramicznych są wykorzystywane także na tarasach, werandach czy w przestrzeniach publicznych.

Więcej…

6 pomysłów na wnętrza

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy wiele czasu, powinien on kojarzyć się z bezpieczeństwem i wygodą, musi także wyglądać estetycznie, aby spędzanie w nim czasu było prawdziwą przyjemnością. Dlatego też warto zadbać, aby wystrój pomieszczeń był zgodny z gustem ich właścicieli i oddawał ich życiową filozofię.

Więcej…

Maszyny z silnikami spalinowymi

Gdy Philippe Lebon stworzył koncepcje silnika spalinowego, był to jedynie projekt, który nie znalazł praktycznego zastosowania, zmieniły to dopiero inny Francuz - Jean-Joseph Étienne Lenoir, który w 1860 r., bazując na pomyśle Lebon stworzył i zaprezentował światu pierwszy pojazd napędzany silnikiem spalinowym. To Lenior był tym, który w tym samym roku otrzymał patent na silnik spalinowy.

Więcej…