foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Niesamowite działanie folii LCD

Sama jej powierzchnia składa się ze specjalnej matrycy polimerowej. To na niej umieszczone są ciekłe kryształy, które wskutek podłączenia folii do prądu układają się w całkiem inny sposób niż w momencie, kiedy prąd jest całkowicie odłączony. W momencie podpięcia zasilania szkło jest przezroczyste, a po jego odłączeniu szyba staje się całkowicie kryjąca. Warto tutaj zaznaczyć, że natężenie prądu wcale nie musi być duże, aby uruchomić cały proces. Pracą takiej folii można w komfortowy sposób sterować na kilka sposobów. W zależności od wybranej przez nas opcji może to być pilot, specjalny panel naścienny zainstalowany w pomieszczeniu lub też aplikacja mobilna w smartfonie. Działanie takiej folii można zaprogramować w czasie. Dobrym przykładem może być ustawienie jej pełnego krycia na godziny popołudniowe, kiedy promieniowanie słoneczne w lecie może być intensywne i zbyt mocno nagrzewać nasze pomieszczenia.

Produkt wysokiej jakości

Folia jest niesamowitym gadżetem, który sprawia, że mieszkanie prezentuje się jeszcze nowocześniej. Tym bardziej, że szkło jest nieodłącznym elementem wielu projektów wykończenia wnętrz, które są obecnie modne i na czasie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że całkowity czas użytkowania takiej folii może nawet wynieść 50 tysięcy godzin, co świadczy o jej dużej żywotności. Jest też wytrzymała zarówno na mroźną temperaturę jak i na tę upalną. Folię możemy zainstalować w oknach, tym samym całkowicie zapominając o konieczności montowania innych osłon okiennych, na przykład żaluzji czy rolet lub firan i klasycznych zasłon. Folia sprawdzi się też nie tylko na samych oknach, ale i na wszystkich innych przeszkleniach, ścianach działowych lub też na drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych. Folię możemy zdobyć na stronie producenta sonte-poland.pl.

Taką folię możemy zainstalować na swoich przeszkleniach na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjny, samodzielny montaż poprzez przyklejenie folii na daną szybę, która już znajduje się we wnętrzu. Ewentualnie, w przypadku całkiem nowych przeszkleń, folię można zalaminować wewnątrz szyby. Folie tego rodzaju zazwyczaj są wyceniane i wykonywane na indywidualne zamówienie klienta.

Ostatnie wpisy

Jak zamontować lampy wiszące, stojące i kinkiety? 10 sposobów na wykorzystanie gry świateł w wykończeniu salonu

Salon jest w mieszkaniu pomieszczeniem szczególnym. Służy on wielu czynnościom, a w związku z tym musi odpowiadać różnym potrzebom. To w nim spędzamy stosunkowo najwięcej czasu w ciągu dnia, odpoczywając, rozmawiając z domownikami, czytając, oglądając telewizję, czy też przyjmując gości. Każda z wymienionych aktywności wymaga innego oświetlenia, które zapewniają lampy wiszące, czy też oświetlenie punktowe. Jak wykorzystać grę światła i cienia do dostosowania salonu do swoich potrzeb?

Trzy rodzaje światła — lampy wiszące, punktowe i dekoracyjne

Oświetlenie wewnątrz pomieszczenia dzieli się na trzy podstawowe typy: ogólne, kierunkowe oraz dekoracyjne. Aby uzyskać optymalny efekt, należy wykorzystać każdy z nich.

Oświetlenie ogólne

Jest to najbardziej podstawowy typ oświetlenia, który w pewnym sensie imituje światło słoneczne. Ma za zadanie oświetlać z góry równomiernie całe pomieszczenie, dlatego też najczęściej są to różnego rodzaju lampy wiszące, sufitowe i żyrandole. Jest ono najczęściej używanym rodzajem światła w pokoju, dlatego też warto pomyśleć o zastosowaniu w jego przypadku energooszczędnych żarówek.

Więcej…

W jaki sposób ułatwić sobie segregację śmieci?

Śmieci zaczynają segregować nawet ci, którzy nie do końca przejmują się kwestiami ochrony naszej planety i którzy raczej nie interesują się ekologią. Wiele firm, które zajmuje się wywozem i utylizacją śmieci nakłada na swoich klientów wyższe opłaty w momencie, kiedy nie decydują się oni na prowadzenie segregacji, a wszystkie śmieci razem oddają w postaci zmieszanej. Tym samym, szereg domów segreguje śmieci po to, aby w ten sposób oszczędzać, co też nie oznacza, że jest to negatywne zjawisko, gdyż tak czy inaczej wpływa pozytywnie na naszą planetę. Żeby jednak móc w naprawdę komfortowy sposób segregować śmieci- trzeba zorganizować sobie do tego celu odpowiednie warunki. Mowa oczywiście o stosowanych pojemnikach i kontenerach, które nam to umożliwią i ułatwią.

Więcej…

Dom drewniany – gdzie możemy wybrać najlepszy dla siebie solidny i trwały dom z drewna (Kraków, Małopolska)?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na niezwykle korzystną, praktyczną i przyszłościową inwestycję, jaką jest dom drewniany.

Więcej…