foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

Niesamowite działanie folii LCD

Sama jej powierzchnia składa się ze specjalnej matrycy polimerowej. To na niej umieszczone są ciekłe kryształy, które wskutek podłączenia folii do prądu układają się w całkiem inny sposób niż w momencie, kiedy prąd jest całkowicie odłączony. W momencie podpięcia zasilania szkło jest przezroczyste, a po jego odłączeniu szyba staje się całkowicie kryjąca. Warto tutaj zaznaczyć, że natężenie prądu wcale nie musi być duże, aby uruchomić cały proces. Pracą takiej folii można w komfortowy sposób sterować na kilka sposobów. W zależności od wybranej przez nas opcji może to być pilot, specjalny panel naścienny zainstalowany w pomieszczeniu lub też aplikacja mobilna w smartfonie. Działanie takiej folii można zaprogramować w czasie. Dobrym przykładem może być ustawienie jej pełnego krycia na godziny popołudniowe, kiedy promieniowanie słoneczne w lecie może być intensywne i zbyt mocno nagrzewać nasze pomieszczenia.

Produkt wysokiej jakości

Folia jest niesamowitym gadżetem, który sprawia, że mieszkanie prezentuje się jeszcze nowocześniej. Tym bardziej, że szkło jest nieodłącznym elementem wielu projektów wykończenia wnętrz, które są obecnie modne i na czasie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że całkowity czas użytkowania takiej folii może nawet wynieść 50 tysięcy godzin, co świadczy o jej dużej żywotności. Jest też wytrzymała zarówno na mroźną temperaturę jak i na tę upalną. Folię możemy zainstalować w oknach, tym samym całkowicie zapominając o konieczności montowania innych osłon okiennych, na przykład żaluzji czy rolet lub firan i klasycznych zasłon. Folia sprawdzi się też nie tylko na samych oknach, ale i na wszystkich innych przeszkleniach, ścianach działowych lub też na drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych. Folię możemy zdobyć na stronie producenta sonte-poland.pl.

Taką folię możemy zainstalować na swoich przeszkleniach na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjny, samodzielny montaż poprzez przyklejenie folii na daną szybę, która już znajduje się we wnętrzu. Ewentualnie, w przypadku całkiem nowych przeszkleń, folię można zalaminować wewnątrz szyby. Folie tego rodzaju zazwyczaj są wyceniane i wykonywane na indywidualne zamówienie klienta.

Ostatnie wpisy

Szkło aktywne lub też inteligentna folia, folia elektryczna- do czego służy i na jakiej zasadzie działa?

Być może do tej pory jeszcze nie słyszeliśmy o takim produkcie, kiedy jednak dowiadujemy się o tym, że można taką folię umieścić we własnym domu- możemy być bardzo zaskoczeni jej funkcjonalnością. Elektryczna folia często bywa też określana jako inteligentna folia lub też szkło aktywne, gdyż faktycznie jej działanie jest wprost niesamowite. Trudno nawet jest ją porównywać do innych folii dostępnych na rynku, które są mniej zaawansowane technologicznie i nie są aż tak trwałe. Cechą charakterystyczną takiej folii jest to, że niemalże niewidoczna na przeszkleniach w momencie pełnej transparentności, poprzez zmianę ustawień na danym urządzeniu- pilocie, może ona zmienić swój kolor na mlecznobiały, tym samym czyniąc szkło całkowicie nieprzezroczyste. Jak działa folia elektryczna? Kiedy sprawdzi się w naszym mieszkaniu?

Więcej…

Projekt przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego - jak wygląda cała procedura?

Z różnych przyczyn przyłączenie domu do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego dobrze jest pomyśleć o tym dużo wcześniej, a najlepiej już na etapie projektowania domu lub też wykonywania pierwszych czynności na placu budowy. Konieczne jest dopełnienie różnych obowiązujących procedur oraz wymagań. Dobrze jest wiedzieć, że działalność każdego przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego w Polsce jest regulowana przepisami ustawy poświęconej zbiorowemu zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowemu odprowadzaniu ścieków. Ważne są także przepisy prawa miejscowego w tym zakresie. Z czym wiąże się zatem zarówno projekt przyłącza wodociągowego, jak i projekt przyłącza kanalizacyjnego?

Więcej…

Wentylacja w garażu – grawitacyjna czy mechaniczna?

Wbrew pozorom instalacja wentylacji w domu lub garażu, nie jest łatwym zadaniem dla osób niezaznajomionych z tematem. Konieczność zadbania o ruch powietrza w naszych domach to nie tylko zdrowy rozsądek, ale obowiązek wynikający z przepisów. Jest to jedna z tych prac, która w każdym domu musi być wykonana absolutnie dokładnie i sumiennie – może to zaważyć o bezpieczeństwie wszystkich jej mieszkańców. Inaczej wygląda wentylacja w garażu, a inaczej w samym domu. Poniżej podpowiadamy jak prawidłowo zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w naszym garażu.

Więcej…