foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

Jaka wentylacja dla garażu?

 

Różna charakterystyka pomieszczeń mieszkalnych i garażu determinuje inne podejście do kwestii wentylacji. W drugim wypadku mamy do czynienia ze spalinami samochodowymi. Kumulacja szkodliwych związków powstających w wyniku spalania paliwa może być zabójcza dla człowieka garażu jest odprowadzenie spalin pochodzących ze spalania paliwa w silniku na zewnątrz i zastąpienie ich świeżym powietrzem. W zależności od tego, czy garaż stoi wolno czy jest połączony z naszym domem oraz jego rozmiarów – zastosujemy różne metody wentylacji.

 

Grawitacyjna wentylacja garażu

 

Jeżeli korzystamy z garażu wolnostojącego, możemy skorzystać z grawitacyjnej metody wentylacji, którą powszechnie nazywamy przeciągiem. Polega na wykonaniu otworów w dwóch przeciwległych ścianach garażu, przy czym jeden przy podłodze, drugi przy u góry. Ciepłe spaliny i ogrzane nimi powietrze uchodzą górnym otworem, dolnym zasysane jest z zewnątrz świeże powietrze. Jest to znacznie tańsza opcja wentylacji garażu. W zasadzie jedynym kosztem jest wykonanie otworów (lub zaprojektowanie ich przed postawieniem garażu) i instalacja kratek wentylacyjnych. Zjawisko najefektowniej zachodzi w zimne dni, dlatego w lecie musimy być ostrożniejsi. Po zaparkowaniu pojazdu pozostawmy garaż otwarty przez chociaż kilka chwil.

 

Mechaniczna wentylacja garażu

 

Ponieważ w ogrzewanych pomieszczeniach nie zachodzi zjawisko wietrzenia, należy skorzystać z wentylacji mechanicznej. Tutaj oprócz szkodliwych spalin pojawia się problem wilgoci, która może wywołać pojawienie się szkodliwej pleśni na ścianach garażu. Ta z kolei może być przyczyną wielu chorób, zarówno układu oddechowego jak i tych na podłożu neurologicznym. Dlatego konieczne jest zainstalowanie wentylatora wyciągowego, który będzie usuwał nadmiar spalin i wilgoci z pomieszczenia.

W garażu nie instaluje się wentylacji z odzyskiem ciepła, dlatego należy zadbać o uniknięcie niechcianych strat energii i ciepła. Dlatego oddzielamy pomieszczenie od reszty domu szczelnymi drzwiami, możemy też skorzystać z dodatkowych uszczelek. Obiektywnie tańsze jest skorzystanie z odpowiednich czujników, które będą uruchamiać wentylację tylko przy wjeździe i wyjeździe  z garażu.

 

Jeżeli interesuje was temat odpowiedniego wietrzenia garażu, odwiedźcie stronę Comair pod tym linkiem http://comair.pl/wsparcie/9/jak-wentylowac-garaz. Znajdziecie tam nie tylko porady ale i sklep, w którym nabędziecie najpotrzebniejsze elementy właściwej wentylacji.

Ostatnie wpisy

Jak zamontować lampy wiszące, stojące i kinkiety? 10 sposobów na wykorzystanie gry świateł w wykończeniu salonu

Salon jest w mieszkaniu pomieszczeniem szczególnym. Służy on wielu czynnościom, a w związku z tym musi odpowiadać różnym potrzebom. To w nim spędzamy stosunkowo najwięcej czasu w ciągu dnia, odpoczywając, rozmawiając z domownikami, czytając, oglądając telewizję, czy też przyjmując gości. Każda z wymienionych aktywności wymaga innego oświetlenia, które zapewniają lampy wiszące, czy też oświetlenie punktowe. Jak wykorzystać grę światła i cienia do dostosowania salonu do swoich potrzeb?

Trzy rodzaje światła — lampy wiszące, punktowe i dekoracyjne

Oświetlenie wewnątrz pomieszczenia dzieli się na trzy podstawowe typy: ogólne, kierunkowe oraz dekoracyjne. Aby uzyskać optymalny efekt, należy wykorzystać każdy z nich.

Oświetlenie ogólne

Jest to najbardziej podstawowy typ oświetlenia, który w pewnym sensie imituje światło słoneczne. Ma za zadanie oświetlać z góry równomiernie całe pomieszczenie, dlatego też najczęściej są to różnego rodzaju lampy wiszące, sufitowe i żyrandole. Jest ono najczęściej używanym rodzajem światła w pokoju, dlatego też warto pomyśleć o zastosowaniu w jego przypadku energooszczędnych żarówek.

Więcej…

W jaki sposób ułatwić sobie segregację śmieci?

Śmieci zaczynają segregować nawet ci, którzy nie do końca przejmują się kwestiami ochrony naszej planety i którzy raczej nie interesują się ekologią. Wiele firm, które zajmuje się wywozem i utylizacją śmieci nakłada na swoich klientów wyższe opłaty w momencie, kiedy nie decydują się oni na prowadzenie segregacji, a wszystkie śmieci razem oddają w postaci zmieszanej. Tym samym, szereg domów segreguje śmieci po to, aby w ten sposób oszczędzać, co też nie oznacza, że jest to negatywne zjawisko, gdyż tak czy inaczej wpływa pozytywnie na naszą planetę. Żeby jednak móc w naprawdę komfortowy sposób segregować śmieci- trzeba zorganizować sobie do tego celu odpowiednie warunki. Mowa oczywiście o stosowanych pojemnikach i kontenerach, które nam to umożliwią i ułatwią.

Więcej…

Dom drewniany – gdzie możemy wybrać najlepszy dla siebie solidny i trwały dom z drewna (Kraków, Małopolska)?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na niezwykle korzystną, praktyczną i przyszłościową inwestycję, jaką jest dom drewniany.

Więcej…