foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 716 00 234 13
biuro@ems.ems

 

Odpowiednio opisane i oznaczone kosze

 

Segregacja powinna tak naprawdę odbywać się już w naszej kuchni. Nagle więc, zamiast jednego kosza robi się nam ich aż 3 lub 4, w dodatku każdy w innym kolorze. Z tego względu, często decydujemy się na to, aby takie kosze ukryć w szafce lub w szufladzie, aby jednak były wygodne w użytkowaniu- nie mają one zbyt dużej pojemności, a często przypominają jeden, duży koszt z poszczególnymi przegródkami. Z tych koszy śmieci powinny wędrować od razu do odpowiednio oznaczonych worków lub kontenerów, które najlepiej jest również od razu przygotować sobie w odpowiedni sposób. Można trzymać je w piwnicy, kotłowni lub na zewnątrz w odpowiednio zadaszonym miejscu. Pamiętajmy o tym, że pojemniki do segregacji  muszą posiadać odpowiednie kolory: zielony na szkło, brązowy na odpady kompostowe i resztki ogrodnicze, żółty na plastik, niebieskie na papier i czerwone na metal. Oznaczenia poszczególnych koszy kolorami szybko powinny dać się zapamiętać i ułatwiać codzienną segregację. Zawsze też podczas segregacji zdarzają się pewne wątpliwości, co do tego, do jakiego kontenera daną rzecz wrzucić. W takiej sytuacji pamiętajmy, że tak naprawdę każdy operator może mieć swoje wytyczne, które najlepiej wcześniej sprawdzić.

Ostatnie wpisy

Jak zamontować lampy wiszące, stojące i kinkiety? 10 sposobów na wykorzystanie gry świateł w wykończeniu salonu

Salon jest w mieszkaniu pomieszczeniem szczególnym. Służy on wielu czynnościom, a w związku z tym musi odpowiadać różnym potrzebom. To w nim spędzamy stosunkowo najwięcej czasu w ciągu dnia, odpoczywając, rozmawiając z domownikami, czytając, oglądając telewizję, czy też przyjmując gości. Każda z wymienionych aktywności wymaga innego oświetlenia, które zapewniają lampy wiszące, czy też oświetlenie punktowe. Jak wykorzystać grę światła i cienia do dostosowania salonu do swoich potrzeb?

Trzy rodzaje światła — lampy wiszące, punktowe i dekoracyjne

Oświetlenie wewnątrz pomieszczenia dzieli się na trzy podstawowe typy: ogólne, kierunkowe oraz dekoracyjne. Aby uzyskać optymalny efekt, należy wykorzystać każdy z nich.

Oświetlenie ogólne

Jest to najbardziej podstawowy typ oświetlenia, który w pewnym sensie imituje światło słoneczne. Ma za zadanie oświetlać z góry równomiernie całe pomieszczenie, dlatego też najczęściej są to różnego rodzaju lampy wiszące, sufitowe i żyrandole. Jest ono najczęściej używanym rodzajem światła w pokoju, dlatego też warto pomyśleć o zastosowaniu w jego przypadku energooszczędnych żarówek.

Więcej…

W jaki sposób ułatwić sobie segregację śmieci?

Śmieci zaczynają segregować nawet ci, którzy nie do końca przejmują się kwestiami ochrony naszej planety i którzy raczej nie interesują się ekologią. Wiele firm, które zajmuje się wywozem i utylizacją śmieci nakłada na swoich klientów wyższe opłaty w momencie, kiedy nie decydują się oni na prowadzenie segregacji, a wszystkie śmieci razem oddają w postaci zmieszanej. Tym samym, szereg domów segreguje śmieci po to, aby w ten sposób oszczędzać, co też nie oznacza, że jest to negatywne zjawisko, gdyż tak czy inaczej wpływa pozytywnie na naszą planetę. Żeby jednak móc w naprawdę komfortowy sposób segregować śmieci- trzeba zorganizować sobie do tego celu odpowiednie warunki. Mowa oczywiście o stosowanych pojemnikach i kontenerach, które nam to umożliwią i ułatwią.

Więcej…

Dom drewniany – gdzie możemy wybrać najlepszy dla siebie solidny i trwały dom z drewna (Kraków, Małopolska)?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na niezwykle korzystną, praktyczną i przyszłościową inwestycję, jaką jest dom drewniany.

Więcej…